fbpx

Bity W Leasingu Czy Pełne Prawa?

utworzone przez | lip 13, 2017 | Polski Kategoria | 0 komentarzy

Od długiego czasu często dostaję pytania: “Leasing czy Pełne Prawa do bitu…”. wielu ludzi nie wie co dokładnie znaczy wynajem bitów tzw. leasing i kupno w pełnych prawach. Poprostu nie czują różnicy pomiędzy nimi, bądź nie mają wiedzy.

Wynajem “Leasing” Bitu

Powiedzmy że nie masz dużego budżetu. Chciałbyś zaoszczędzić trochę pieniędzy. Z tą licencją możesz sprzedać wystarczającą ilość kopii aby potem dokupić licencję pełnych praw do bitu. Wynajem “Leasing” bitu daje Ci legalne prawo do użycia podkładu w celach zarobkowych. Oto przykład: Załóżmy że kupiłeś Podstawowy leasing za 30$(108PLN). Masz prawo do sprzedaży nagrania na bicie do 2500 kopii płyt, bądź dystrybucji online. Producent nadal ma prawo do sprzedaży bitu u może go sprzedać ponownie dotychczas jak ktoś kupi pełne prawa.
Większosć artystów kupuje leasing aby przetestować bit bądź sprawdzić reakcję fanów na nagrany kawałek. Jeżeli reakcja jest pozytywna i załóżmy że sprzedadzą te 2500 kopii, zakładając że jedna płyta zostanie sprzedana za 5zł to w sumie zarabia 2500×5=12500zł. Załóżmy że wydał na wydrukowanie płyty 2zł za każdą kopię czyli 2×2500= 5000zł. Oczywiście nie musisz odrazu inwestować takiej sumy. Wystarczy że na początek zrobisz 50 płyt i je sprzedaż. Tak zwiekszysz inwestycję. Niedość że zwraca się koszt płyt to jeszcze można na tym zarobić i dodatkowo wykupić bit w pełnych prawach. Wystarczy tutaj prosta matematyka. Wszystko jest zależne od kosztów zakładając że masz te 2500 ludzi którzy kupią od Ciebie płytę po 5zł. To oczywiście tylko przykład bo koszta mogą być inne a wtedy stawka za płytę się zwiększa.

Kupno pełnych praw.

Kupując bit w pełnych prawach otrzymujesz nieograniczone możliwości użycia podkładu a także prawo do korzystania z niego. Możesz z nim zrobić cokolwiek zechcesz prócz odsprzedaży go osobom 3cim. Jest to świetna opcja dla ludzi co mają budżet, są zrzeszeni z wytwórnią bądź są bardzo znani. Wielu znanych artystów kupuje bit w tych prawach ale musisz się liczyć z wyższym kosztem za pełne prawa do takiego bitu. Osobiście nie polecam kupywać pełnych praw do bitów poniżej 300zł za bit. Jest w tej chwili wielu pseudoproducentów którzy kradną bity innym nie wydając żadnej liczencji i dowodu zakupu danego bitu. Bity należy kupywać w legalnych źrółach gdzie otrzymasz licencję na korzystanie bitu i wysoką jakość. Jeśli masz jakiekolwiek pytania zajrzyj do N.P.O. (Najczęstsze Pytania i Odpowiedzi), bądź napisz do nas. ?
Jeżeli szukasz wysokiej jakości bity do rapu to polecam Ci zajrzeć na poniższe strony:

Bity na Sprzedaż
Tanie Bity w pełnych prawach

Zapraszamy do dyskusji ?
Pawel Tugeman
Lazy Rida Beats

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact

Pawel Tugeman

E-mail: contact@lazyridabeats.com

Skype: lazyrida

Phone: Pawel+48 574 711 328

lazyridabeats.com