fbpx

Jak mogę promować się jako raper w dzisiejszych czasach?

utworzone przez | sty 3, 2018 | Polski Kategoria | 0 komentarzy

W jednym z moich poprzednich postów pisałem o odpowiednim nastawieniu artysty sukcesu. Możesz poczytać o nim tutaj.
Ok załóżmy że Twoja muzyka brzmi bardzo dobrze, masz wysokiej jakości bity, miks i mastering, i kogoś do pomocy przy organizacji koncertów i rozwoju marki.

Jest kilkanaście różnych metod jak możesz się wypromować jako raper w dzisiejszych czasach.

1. Używaj social mediów jako twoje główne narzędzie łączenia się z Twoimi odbiorcami. Polecam abyś założył profil osoby prywatnej do reprezentowania siebie jako artysty niżej założenie fan page. Fan page ma sporo ograniczeń za które musisz płacić a lajki tak naprawdę nic nie dają. Potrzebujesz kontaktów, a posty na prywatnym profilu dotrą do większego grona odbiorców niż używając fan page.
Załóż sobie LinkedIn, Twitter, Instagram, YouTube. Połącz i zintegruj je ze sobą. Zrób ładne i profesjonalne loga i tła. Jest wiele filmów instruktarzowych na youtubie jak używać photoshopa czy gimpa. Możesz także kogoś zatrudnić do tego. Jednak ucząc się samemu zdobywasz nowe umiejętności i nie musisz wydawać pieniędzy. Jednak kosztuje to Twój czas więc lepiej przemyśl to dobrze jak chcesz to zrobić i zoorientuj się cenowo.
Zacznij wrzucać posty każdego dnia o swojej muzyce, sukcesach, co nagrałeś, przemyślenia, konkursy, dyskusje, zdjęcia. Użyj wyobraźni!. Łącz się z ludźmi i rozmawiaj z nimi. Zagaduj i poznawaj menadżerów, raperów, producentów. Nawiązuj kontakty! Pomagajcie sobie nawzajem. Pytaj czy mogą udostępnić Twój post. Zrób w zamian dla nich małą przysługę. Nie wrzucaj żadnych postów z Twojego życia prywatnego nie związanych z muzyką. Wyobraź sobie że Twoja marka to super-bohater. Taki Spider-man. Ludzie nie chcą słyszeć o problemach życiowych Petera Parkera… oni chcą Spidermana!

2. Zacznij grać na koncertach, nawet jako support. Zacznij zawierać kontakty z osobami które organizują lokalnie koncerty i wydarzenia muzyczne. Na początku rób je za darmo, zdobądź kontakty i wiedzę. Zainwestuj we wlepki z linkami do Twoich social mediów tak by ludzie mogli Cie odnaleść. Naucz się jak dobrze komunikować się z odbiorcami na scenie . Potem zacznij zarabiać na tych przedsięwzięciach. Inwestuj zebrane pieniądze w siebie i swoją markę. Działaj mądrze a nie głupio. Przestań wydawać kasę na najnowsze Jordany! Pomyśl dwa razy i bądź odpowiedzialny za swoją markę.

3. Zdecyduj już teraz i pracuj na swój sukces każdego dnia. Ludzie muszą wiedzieć że się ekscytujesz i masz wizję. Musisz wyznaczyć sobie dokładne cele na przykład: “W tym roku zdobyłem Złotą płytę” albo “W tym roku zarabiam tyle i tyle”. Decyzje mają być w formie teraźniejszej aby działały na Twoją podświadomość. Cele powinny być realne i konkretne. Wszyscy topowi aktorzy czy gwiazdy, raperzy wiedzą o tym i stosują to cały czas. Zrób sobie tzw. tablicę marzeń.

4. Idź do lokalnych radio stacji i zawieraj z nimi kontakty. Nawet internetowych stacji muzycznych czy blogów muzycznych. Zacznij przyłączać się do audycji, zapytaj czy mogą puścić i promować Twoją muzykę. To może okazać się pomocne. Słuchaj co inni mają Ci do powiedzenia. Nie musisz wszystkiego brać do siebie. Ważne abyś potrafił słuchać. To może pomóc Ci w znalezieniu kolejnych sposobów na promowanie własnej marki. Musisz być cierpliwy i stały w swoich dążeniach. Nie rezygnuj.

5. Miej swój organizer, kalendarz. Musisz organizować swoje kontakty i ich nie tracić. Bez tego będziesz tracił czas i zaufanie ludzi. Rozmawiaj z ludźmi którzy z Tobą współpracują. Planuj z maksymalnym wyprzedzeniem do 1 tygodnia. Nie planuj rzeczy na przyszłe 2 tygodnie czy miesiące to nie ma sensu.

6. Od czasu do czasu rób konkursy na swoich social mediach i zainwestuj trochę w reklamy. Zobacz jak to działa. Ludzie lubią tego typu wydarzenia. Fajnie jest wygrać koszulkę, znaczki czy album. Jest to nieduży koszt a napewno sporo może dać korzyści.

7. Rób featy z innymi raperami, artystami czy piosenkarzami. Promujcie się nawzajem. Możesz trafić do ich fanów.

8. Jeśli masz trochę kasy aby zainwestować w większe grono odbiorców to zatrudnij kogoś kto stale będzie zarządzał Twoim twitterem bądź instagramem. Uważaj na niekompetentne firmy! Nigdy nie kupuj odtworzeń czy lajków czy fejkowych followerów. Możesz odezwać się do nas jeśli potrzebujesz taki rodzaj promocji. Jest to nieduży miesięczny koszt a możemy zdobyć Ci od 100-1000 ludzi dziennie którzy będą Twoimi fanami a w przyszłości kupią Twoją muzykę. 100-1000 ludzi dziennie daje około 30000 ludzi miesięcznie! Duża ilość fanów na social mediach da rzetelnośc Twojej marki i odbije się na sprzedażach. Dbaj o te kontakty!

9. Zawsze bądz systematyczny w tym co robisz. To jedna z najważniejszych zasad. Operacje które są nagłe i kosztują wiele energii przeważnie nie przynoszą tyle korzyści co monotonna a systematyczna praca.
Mam nadzieję że zainspirowałem Cię i dałem różne ciekawe pomysły na promowanie siebie w internecie.  Spodziewaj się więcej ciekawych artykułów!

Jeśli masz jakieś ciekawe pomysły to pisz śmiało w komentarzach najlepsze umieścimy w artykule ?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact

Pawel Tugeman

E-mail: contact@lazyridabeats.com

Skype: lazyrida

Phone: Pawel+48 574 711 328

lazyridabeats.com