fbpx

Jak powstał i skąd pochodzi muzyka hip hop i gdzie można kupić muzykę rap?

utworzone przez | lis 29, 2019 | Polski Kategoria | 0 komentarzy

Zacznijmy od definicji: muzyka hip-hopowa to styl muzyczny, który zawiera rymowaną mowę i rytmikę, która staje się najbardziej wpływową i trwałą formą sztuki. Muzyka hip-hopowa składa się z pięciu głównych elementów, takich jak graffiti, breakdance, DJing, MCing . Dzisiaj każdy wie czym jest rap, hip hop.
A gdzie można kupić muzykę hip-hopową?

Historia muzyki hip hop

Muzyka Hip Hop jest popularnie znana jako rap. Ta forma muzyczna narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Muzyka hip-hopowa stała się znana w późnych latach 70-tych. Współczesna piosenka rap składa się przeważnie z 3 elementów: rapu, podkładu muzycznego i tańca hip hop. Raperom hip-hopowym towarzyszy utwór instrumentalny określany jako „beat”. Główną postacią historyczną która miała największy wpływ na wczesny rozwój hip hopu był KoolHerc.

KoolHerc był jamajskim imigrantem, który był pierwszym hip-hopowym dżokejem na imprezie Bronx 11 sierpnia 1973 roku. Wprowadził metodę gry na albumach z rozszerzoną sekcją perkusyjną i dwoma gramofonami. Wielu melomanów uznaje tę noc za narodziny muzyki hip hop. Inne pionierskie utwory hip-hopowe to Grandmaster Flash i AfrikaBambaataa często określane jako „Święta trójca” muzyki hip-hopowej.

Trend muzyki hip hop rozpoczął się od ulicy Nowego Jorku. W 1975 roku młodzież z Bronxu, i Brooklynu zaczęła malować podziemne grafitii hip-hopowe na ścianach ulicznych. Ponadto DJ-e opracowali techniki manipulowania przeciwnikami przez techniki grania na gramofonie.
Na początku lat 90. muzyka hip-hopowa zyskała popularność w stylu „bling-bling”, koncentrując się na symbolach statusu i bogactwa, takich jak biżuteria, samochody, ubrania i pieniądze. Rap zaczął być popularny w reklamach napojów alkoholowych, samochodów, ubrań i innych produktów. Dzisiaj już każdy wie o tym, co oznacza Hip Hop i gdzie można kupić muzykę hip-hopową.

Muzyka hip-hopowa zyskała popularność w XX wieku na najwyższym poziomie branży muzycznej. Muzyka hip-hopowa używa charakterystycznego języka slangu. Muzyka hip hopowa przyniosła niezwykłą rewolucję w branży muzycznej. Chociaż powstała w Stanach Zjednoczonych, zyskała popularność na całym świecie. Dziś 2 Pac i Eminem to najlepsi artyści na całym świecie z blisko 80 milionami sprzedanych płyt na 1 album.

Gdzie kupić muzykę hip hop?

Muzyka hip-hopowa jest łatwo dostępna na stronach internetowych. Wielu artystów wywróciło przemysł muzyczny, pobierając ogromną kwotę w milionach za jeden album. Obecnie najnowszą muzykę można pobrać z wielu stron takich ja Spotify, Itunes, Soundclou, etc.. Każdy artysta ma własne opłaty za stworzenie i wykonanie albumu.

Wniosek

W nowej erze muzyka hip-hopowa jest najbardziej lubiana przez młode pokolenia. Każdy wie o tym czym jest muzyka hip hop i wie gdzie ją mozna kupić.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact

Pawel Tugeman

E-mail: contact@lazyridabeats.com

Skype: lazyrida

Phone: Pawel+48 574 711 328

lazyridabeats.com