fbpx

Oto metody które przybliżą Cie do sukcesu!

utworzone przez | sty 26, 2019 | Polski Kategoria | 0 komentarzy

Nie ma szkoły, w której można by zostać odnoszącym sukcesy raperem lub muzykiem. Wiele osób spędziło lata i tysiące dolarów, aby nauczyć się głównych kroków, jak żyć z muzyki. Chcę podzielić się z Tobą kilkoma moimi pomysłami, które Ci pomogą. Jeśli chcesz być profesjonalnym raperem w przyszłości, powinieneś przeczytać je wszystkie i zacząć z nich korzystać.

Podejście “długoterminowe”

Musisz myśleć o swojej muzycznej karierze w dłuższej perspektywie czasowej. Nawet jeśli coś nie daje ci od razu rezultatów, nie oznacza to, że to nie działa. Wielu ludzi  chce rezultatów odrazu. Uważają, że jest pigułka na “sukces”. Nie ma takiej pigułki. Trzeba włożyć wysiłek i pracować z cierpliwością i szukać możliwości. Jest ich wiele wokół nas.

Muzyka & rzeczywistość

Jeśli uważasz, że twoja muzyka jest wystarczająco dobra, a twoi przyjaciele naprawdę lubią ją i widzą w niej wartość, powinieneś to udowodnić. Sposób, aby przekonać innych do wiary w Ciebie, wymaga pewnych dowodów. Możesz dostarczyć organizatorom koncertów listę lokalnych miejsc, w których możesz sprzedawać bilety na swój występ, co bardzo pomoże. Żaden z menedżerów nie będzie Ci ufał i nie zrobi koncertu, jeśli nie masz fanów lub haterów. Nawet jeśli twoja muzyka jest bardzo dobra. Wiesz dlaczego? Bo muszą mieć pewność, że nakłąd który w Ciebie włożą zwróci im się z nawiązką. Potrzebują dowodu, że mogą Ci zaufać i czerpać zyski z Twoich występów. Wiem, że to smutne, ale to prawda. To jest biznes.

Samomotywacja, Dyscyplina, Wytrwałość

Jeśli chcesz, aby ktokolwiek zainwestował swoje środki w Twoją muzykę, musisz pokazać, że mogą Ci zaufać. Kiedy będziesz mocno naciskać, a inni to zobaczą, a oni zobaczą, że wkładasz w to dużo wysiłku, oni również zaczną w ciebie wierzyć.
Jeśli nie wierzysz w siebie, nikt w ciebie nie uwierzy.

Wszyscy wielcy raperzy pracowali wiele lat przed wstąpieniem w szeregi dyżych wytwórni. Nawet jeśli nie potrzebujesz wytwórni płytowej i robisz to na własną rękę, wciąż musisz włożyć pracę! Najważniejsze jest pracować z innymi i zdobyć świadomość marki.

Edukuj się

Jest to jeden z najważniejszych kroków. Jak chcesz osiągnąć inne wyniki, robiąc to, co robisz teraz? Musisz zacząć robić inne nowe rzeczy, aby uzyskać inne rezultaty. Przeczytaj jakąś książkę muzyczną lub przynajmniej poznaj ludzi, którzy mają wiedzę. Wydawaj pieniądze na edukację. Musisz mieć budżet na inwestycje. Nie znam żadnego rapera, który nie zainwestował pieniędzy w swoją karierę i odnosi sukcesy.

Szkoła nie jest tak ważna. Najważniejszymi umiejętnościami są: rozumienie przemysłu muzycznego i jak funkcjonuje. Znam ludzi, którzy nigdy nie byli w szkole, i są bogaci i zdrowi. Musisz wiedzieć, jak korzystać z Internetu i zasobów, które już posiadasz. Każdy, kto odniósł sukces, zaczynał od dołu.

Poniżej znajduje się kilka dobrych pozycji, które pomogą Ci:

Empire State of Mind, autorstwa Zacka O’Malley Greenburga
Muzyczny Klub Przedsiębiorcy, autorstwa Dame Ritter
Sukces w Hip-Hop (z/ Boogie Wit Da Hoodie), autor: Gary Vaynerchuk
Rap Radar Podcast, autorstwa Elliotta Wilsona i Briana “B. Dot” Millera

Muzyka to nie wszystko

Jeśli chcesz mieć fanów to powinieneś dać im coś, co sprawi, że poczują się z Tobą związani. Musisz dać im wartość lub doświadczenie, którego chcą. Po prostu spróbuj myśleć jak dzisiejszy fan muzyki rap. O czym myślą? Czego potrzebują? Jakie są ich pragnienia?

Zawsze bądź na bieżąco z tym, co jest teraz interesujące dla publiczności i pokaż to na swój sposób. Oznacza to, że powinieneś być sobą cały czas i być otwartym na możliwości i nowe pomysły.

Możesz np. zarapować na popularny bicie i freestylować o rzeczach, które są znane Twojej grupie odbiorczej. To sprawi, że powstanie połączenie. Pamiętaj, aby szanować swoich fanów, uściskać im ręce i rozmawiać. Ludzie nie lubią chamstwa, prawda?

Zawsze miej strategię

Wydając album staraj się budować świadomość i budować napięcie. Po prostu spraw, by ludzie czekali na Twoje nowe utwory z niecierpliwością. Jak ich zaciekawisz? Podziel działanie na różne fazy promocji albumu czy singla. To da szansę poznania Twojej muzyki i Ciebie. Po prostu weź odpowiedzialność za swoją muzykę. Tworzenie utworów to tylko 20% sukcesu. Reszta to marketing, branding, samodoskonalenie.

Stwórz realistyczny plan

Podpisanie umowy z dużą wytwórnią w ciągu roku nie jest realistyczne. Znajdź sposób na odkrycie, kim jest twoja główna publiczność. Jeśli tworzysz muzykę, która brzmi podobnie jak Dre czy Snoop, to powinieneś uderzyć do ich fanów i szukać miejsc, gdzie tacy ludzie się spotykają. Możesz również dać kilka swoich albumów w tych miejscach za darmo i porozmawiać z ludźmi. Można to również zrobić online. Po prostu zacznij poznawać ludzi. Jest tak wiele planów i pomysłów, które możesz zrealizować. Po prostu ich szukaj. Najprostszym sposobem jest dowiedzieć się, jak to zrobili inni raperzy. Wujek google powie Ci o tym! Możesz również zapytać mnie, jeśli chcesz ? e-mail – (contact@lazyridabeats.com).

Potrzebujesz drużyny

Myślę, że wiesz już o tym, ale to bardzo ważny krok. Tworzenie bitów, miksowanie i mastering, logo, okładki na płytę, promocja na własną rękę jest bardzo trudna i czasochłonna. Powinieneś mieć swojego producenta, który tworzy bity czy robi miks i mastering.

Wszystkie te rzeczy + okładki, logo i projektowanie stron internetowych możesz otrzymać u nas. Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną, i porozmawiamy o tym, czego dokładnie potrzebujesz, a ja pomogę Ci najlepiej jak potrafię.

Przez zespół rozumiem wartościowych ludzi, którzy wiedzą, co robią. Jak w normalnym przedsiębiorstwie – każdy ma swoją pracę do wykonania. Musisz czuć, że rozwijasz się z wybranymi ludźmi. Każdy potrzebuje pracy lub zadania, które powinno być wykonywane codziennie. Nie powinieneś być otoczony przez ludzi tylko pozytywnych, ale głównie przez takich którzy podejmują działania i przy których czujesz że się rozwijasz.

Media społecznościowe i prasa

Musisz zrozumieć, jak media społecznościowe działają w dzisiejszych czasach. Co jest najlepsze w nich, to to żw są one darmowe. Jeśli wiesz, jak promować się za ich pomocą, to już coś. Nie dostaniesz wiele lików w mediach, jeśli nie masz pojęcia jak zaprezentować swoją muzykę. Profesjonalizm jest kluczem do sukcesu i wydanie utworu za pośrednictwem Facebooka z zerową ilością dodatkowych informacji wysyłanych na blogi hip-hopowe, strony internetowe, deejays wszelkiego rodzaju lub fanów na Twojej liście mailingowej to kompletna strata czasu.

Codziennie loguj się do facebooka, twittera, Instagram itp.. Pisz codziennie posty. Miej link do swojego kanału youtube lub strony internetowej. Branding jest tak ważny że sobie nie wyobrażasz ? . Nawet jeśli masz super muzykę to wielu ludzi nadal nie wie że istniejesz. Zainspiruj się jak znani raperzy reprezentują swoją markę. Jak to robią, to da Ci kilka dobrych pomysłów.

Możemy również pomóc Ci w rozwoju mediów społecznościowych, promując Twój profil organicznie. Nie nie sprzedajemy lajków czy followersów. Wykonujemy kampanie półroczne lub roczne, aby to zrobić. Promujemy Twoj profil uderzając do potencjanych fanów – prawdziwych ludzi. Jest to czasochlonne ale oszczedzi Ci ogrom pracy który my bedziemy wykonywać.

Musisz po prostu pracować z zasobami, które już posiadasz i z czasem będą one rosły i rosły. Wyobraź sobie, że codziennie robisz wszystkie te małe kroki. W 365 dni możesz się masowo rozwijać! O to właśnie chodzi. Skoncentrować się na prostych krokach. Powinieneś również starać się być wszędzie, gdzie tylko możesz. Od youtube po LinkedIn lub redit.

Wszyscy mają Cię gdzieś…

Tak, to bardzo smutne, ale to prawda…. Nie szukajcie innych, tylko skupcie się na swoich marzeniach i ciągle pchajcie się do przodu. Nie jesteś jedynym artystą, który myśli, że Twoja muzyka zmieni świat, zaufaj mi. Zrób wszystko, co w Twojej mocy. Zrób plan. Zacznij się edukować, zacznij działać.

Kontrakty i umowy

Istnieje wiele różnych rodzajów umów w branży muzycznej. Zawsze czytaj wszystkie umowy  i upewnij się, że je zrozumiesz. Nikt nie da ci miliona dolarów, jeśli sądzą, że jesteś głupi lub nie masz odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak go wykorzystać i pomnożyć. Firmy nie dbają o Twoją muzykę. Troszczą się o to, ile pieniędzy mogą z tobą zarobić. Pamiętaj, że jesteś autorem i musisz mieć pewność, że nie stracisz zbyt wiele.

Więc najważniejszą rzeczą jest przyjrzenie się temu, co faktycznie działa. Spróbuj rzeczy, nie bój się, jeśli coś pójdzie nie tak. To przybliży cię do celu. Każdy popełnia błędy, ale nie każdy wyciągnie z nich wnioski i pójdzie dalej.

Wierzę w Ciebie. Teraz idź i wykorzystaj to co tutaj napisałem!

Zapraszam do kontaktu ze mną ? Oczekuję na to z niecierpliwością

Mam nadzieję, że ten artykuł dał ci kilka pomysłów.

Z fartem!
Paweł Tugeman – LazyRidaBeats.com

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do nas

12 + 3 =

Kontakt

Pawel Tugeman

E-mail: contact@lazyridabeats.com

Skype: lazyrida

Phone: Pawel+48 574 711 328

lazyridabeats.com